Вживані Suzuki Jimny вже продаються дорожче нових

Вживані Suzuki Jimny вже продаються дорожче нових

Незвичайна ситуація з цінами на позашляховик Suzuki Jimny склалася в Австралії. Через перебої поставок нових машин на ринку утворився дефіцит, на тлі якого продавці автомобілів з пробігом підняли ціни вище «прайсових» у офіційних дилерів.

Австралійці люблять позашляховики: як великі моделі рівня Toyota Land Cruiser і Land Rover Defender, так і невеликих «пройдисвітів» на кшталт Suzuki Jimny четвертого покоління. Як зазначає портал Dmarge, його популярність пояснюється поєднанням практичності, приємного дизайну, надійності і відносно невисокій (до недавнього часу) ціни.

Початкова вартість нового Suzuki Jimny в Австралії – 28 490 місцевих доларів (22 тис. Доларів США). Однак високий попит і перебої поставок через COVID-19 привели до того, що імпортер не встигає завозити необхідну кількість машин, що і спровокувало різке зростання цін на вторинному ринку.

Станом на 4 квітня в Австралії були виставлені на продаж 47 примірників Suzuki Jimny GJ і жоден з них не продавався нижче рекомендованою роздрібною ціни на нові автомобілі. Так, наприклад, автомобіль 2019 року випуску бежевого кольору, в базовій комплектації, з механічною коробкою передач і пробігом близько 41 тис. Км продають за 34 000 доларів.

Прийнято вважати, що новий автомобіль втрачає близько 10-15% своєї вартості, відразу ж при виїзді з автосалону. Ще 10-15% вартості втрачається до кінця першого року володіння. Таким чином дворічний автомобіль з пробігом вище середнього, що вимагає 20-відсоткової надбавки до ціни, щонайменше, незвичайний. Австралійці навіть порівнюють Jimny з годинником Rolex Submariner, які були перевипущена в минулому році, а зараз перепродуються не менше ніж на 45% дорожче роздрібної ціни в 11 400 австралійських доларів.

Втім, подібні чудеса ціноутворення на вторинному ринку зараз характерні не тільки для Австралії і Suzuki Jimny. Через проблеми з виробництвом автомобілів, викликаних перебоями поставок комплектуючих і збільшенням попиту, дефіцит деяких недорогих моделей виник і в США. За рік середньостатистичний автомобіль з пробігом там подорожчав на 30%, а такі вживані автомобілі як Kia Soul і Kia Rio в деяких випадках йдуть з аукціонів дорожче аналогічних нових.