Марка FIAT перейде на електротягу до 2030 року

Марка FIAT перейде на електротягу до 2030 року

П’ятого червня був Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day). Він і став формальним приводом для заяви гендиректора Олів’є Франсуа про прийдешні радикальні зміни.

«Сьогодні наша місія – створювати стійку мобільність для всіх. Наш обов’язок – якомога швидше вивести на ринок електромобілі, які коштують не дорожче машин з ДВС. Це наш найбільший проект. Між 2025-2030 роками наша лінійка поступово стане чисто електричної ». Так і сказав: electric-only.

За словами Франсуа (на фото), Fiat 500 зроблений суто електричним, оскільки ще до пандемії було зрозуміло: «Світ не може йти на компроміси». Останнім попередженням став COVID-19, який нагадав про термінову необхідність «щось зробити для планети Земля».

Спочатку мова йшла про озеленення в буквальному сенсі. Компанії FIAT і Stefano Boeri Architetti домовилися про перетворення даху туринського заводу Lingotto в «найбільші висячі сади в Європі». Зараз там прокладено «легендарний трек», на якому Драйв тестував Fiat 500, але 28 000 дерев, і рослин зацвітуть «через кілька місяців». Італійський архітектор Стефано Боері вважає, що «мільйони листя» очистять повітря за рахунок поглинання CO2, причому це єдиний спосіб боротьби з уже викинутої вуглекислотою.