Ford випустить 7.3-літровий двигун V8 з подвійним турбонаддувом

Ford випустить 7.3-літровий двигун V8 з подвійним турбонаддувом

Атмосферний двигун V8 Godzilla з’явився в 2019 року на пікапах Ford Super Duty, шасі і вантажівках Е-серії. На Ford F-350 такий 7.3-літровий мотор розвиває 430 к.с. і 645 Н · м. У нього чавунний блок, по два клапани на циліндр, нижній распредвал, розподілене уприскування палива, зміна фаз газорозподілу і масляний насос змінної продуктивності. З недавніх пір такий силовий агрегат продається ще й в якості «мотора з коробки» ( «Crate motor») за 7000 тисяч доларів, при цьому ентузіасти поважають його за ресурс і можливості тюнінга.

За інформацією Ford Authoruty, сама компанія Ford вирішила позбавити роботи різні тюнинг-ательє, а інженери «блакитного овалу» вже приступили до розробки нової модифікації «Годзілли» з подвійним турбонаддувом. Джерела ресурсу стверджують, що двигун проходить випробування принаймні на двох моделях Ford Super Duty. Ні характеристик, ні фотографій у відкритому доступі немає, повідомляється лише, що автомобілі з експериментальними моторами відрізняються великою кількістю теплових екранів в підкапотному просторі.

Потенціал для розвитку у мотора V8 Godzilla є. Так, наприклад, фірма Merkel Racing Engines в минулому році розробила власний варіант наддуву, який дозволяє зняти з 8-цідіндрового двигуна Ford 1 129 к.с. Швидше за все виробник не стане додатися таких екстремальних значень, проте в будь-якому випадку буде цікаво. Не виключено, що такі агрегати будуть застосовуватися не тільки в комерційної техніки, але і для побудови унікальних кастом-проектів, а також в дрег-рейсингу.