Ford представив систему водіння без рук

Ford представив систему водіння без рук

Система напівавтономного водіння BlueCruise від Ford була натренована на реальних дорогах Північної Америки і дозволяє водієві не тримати руки на кермі. Але пильно стежить, щоб людина за кермом дивився на дорогу.

BlueCruise представляє собою подальшу еволюцію фордовськой системи допомоги при водінні Co-Pilot360. Комплекс поєднує функції адаптивного круїз-контролю, системи утримання автомобіля в центрі смуги та функції розпізнавання дорожніх знаків. Він класифікується як «автопілот» другого рівня автономності за класифікацією SAE, тобто комп’ютер здатний керувати автомобілем в прогнозованих ситуаціях, проте водій повинен уважно стежити за дорогою і не відволікатися, щоб мати можливість оперативно прийняти на себе управління.

Як розповіли розробники, відмовитися від необхідності нагадувати про себе дотиками керма вдалося завдяки просунутої функції контролю погляду водія. Відзначається, що комп’ютер фіксує положення очей, навіть якщо водій користується сонцезахисними окулярами.

Однак слід врахувати, що на сьогодні водіння без рук дозволено тільки на окремих ділянках автомагістралей, які називаються Hands-Free Blue Zones. Протяжність таких доріг в Північній Америці становить 160 тисяч кілометрів, і в найближчі роки буде подвоєна. Про в’їзд в «зону Hands Free» можна буде дізнатися за відповідною індикації на приладовій панелі автомобіля Ford c BlueCruise.Запуску BlueCruise передувала велика програма випробувань, що отримала назву Mother of All Road Trips ( «Мати всіх дорожніх подорожей»). За два місяці десять автомобілів (п’ять пікапів F-150 і стільки ж електрокроссоверов Mustang Mach-E) подолали 170 тисяч кілометрів, відвідавши 37 американських штатів і п’ять провінцій Канади.

Найближчим часом комплекс BlueCruise почнуть встановлювати на серійні Ford F-150 і Mustang Mach-E 2021 модельного року. Для F-150 BlueCruise буде доступний як частина пакету Ford Co-Pilot 360 Active 2.0 за ціною від 600 до 1595 доларів за програмне забезпечення і 995 доларів за обладнання. Пакет Ford Co-Pilot 360 Active 2.0 входить в стандартну комплектацію F-150 Limited і доступний в якості опції для виконань Lariat, King Ranch і Platinum.

Для Mustang Mach-E BlueCruise входить в стандартну комплектацію CA Route 1, Premium і First Edition. У комплектації Select комплекс буде пропонуватися опціонально за ціною 600 до 3200 доларів за програмне забезпечення і 2600 доларів за решту пакету – як частина більшого пакету опцій Comfort and Technology, який включає в себе такі системи як огляд на 360 градусів, підігрів передніх сидінь і керма.