Фірма Electrogenic перетворила Citroen DS в електрокар

Фірма Electrogenic перетворила Citroen DS в електрокар

Citroen DS випускався в 1955-1975 роках, з низкою оновлень, з моторами 1.9, 2.0, 2.2 і 2.3. Тут за основу взята версія 1971-го з дволітровим двигуном.

 

Електрична конверсія класичних моделей зустрічається в новинному потоці все частіше: Ford GT40 і Jaguar E-type, Mini і Renault 5, Chevrolet Blazer і Opel Manta. На черзі ще одна легенда – Citroen DS. Її перетворила в електрокар компанія Electrogenic з Оксфорда. Вона запевняє, що це «перша професійна електрична конверсія Дееса».

Для спрощення конверсії британці не стали міняти трансмісію, приєднавши електромотор до штатної “механіки”. Привід тут передній.

 

Замість ДВС компанія поставила електромотор Hyper9 з віддачею 90 кВт (122 к.с.) і 235 Н • м. Живиться він від батареї на 48,5 кВт • год, що забезпечує запас ходу в 225 км. «в реальних умовах». Можна докупити додатковий акумулятор, що збільшує пробіг на зарядці до 322 км. Збережена нормальна робота знаменитої гідропневматичної підвіски з автоматичним вирівнюванням кузова. Тільки замість штатного механічного інженери поставили на DS електричний гідронасос.

Автори проекту підкреслили, що навмисно зберегли вигляд автомобіля майже недоторканим. Розпізнати рестомод можна лише за відсутності вихлопної труби і шильдику DS EV electronique на кришці багажника. Зарядний пристрій потужністю 29 кВт наповнює акумулятор приблизно за дві години.

 

Директор та співзасновник Electrogenic Стів Драммонд заявив: «Електрифікація класичних автомобілів дає ряд переваг, від простоти використання до підвищення надійності і продуктивності. Але з нашими переробками завжди ставиться мета поліпшити оригінальні характеристики. В цьому відношенні Citroen DS ідеально підходив для переобладнання. Безшумна силова установка додала спокою водінню. Вона ідеально поєднується з характером автомобіля». Співзасновник Ян Ньюстед додав: «Здається правильним використовувати сучасні технології для збереження автомобіля, який випередив свій час, з’явившись в 1950-х. Наше перетворення вдихає нове життя в DS і означає, що майбутні покоління зможуть насолоджуватися його чарівністю ще десятиліття».