Зроблено в Німеччині – 160 років компанії Opel!

Зроблено в Німеччині – 160 років компанії Opel!

21 січня 2022 року компанії Opel виповнилося 160 років. Opel входить до світових автовиробників з цікавою історією та багатими традиціями. У 2019 році марка з розмахом відзначила 120-річчя початку виробництва автомобілів, але насправді історія компанії Opel розпочалася майже на 40 років раніше.

Факт 1. Спочатку був Адам
Після кількох років роботи підмайстром слюсаря в різних країнах Європи Адам Опель 21 січня 1862 відкриває власне виробництво швейних машин у рідному Рюссельсхаймі, невеликому містечку в центральній частині Німеччини, закладаючи основу компанії Opel. Найперша випущена швейна машинка Opel досі дбайливо зберігається у музеї компанії під захисним скляним ковпаком. Виробництво швейних машин було закінчено у 1911 році випуском мільйонного екземпляра.

Факт 2. Два колеса
У 1886 році Адам Опель входить до швидкого розвитку та прибуткового бізнесу з виробництва велосипедів, тим самим забезпечуючи своїй компанії другу точку опори. Сини Адама Опеля, будучи захопленими спортсменами, багато разів перемагали у змаганнях на велосипедах власного виробництва. За період з 1886 по 1938 рік, коли Opel зосередився виключно на виробництві автомобілів, було випущено 2,5 мільйонів велосипедів, що дозволило компанії стати найбільшим виробником велосипедів у світі. Окрім велосипедів Opel також випускав мотоцикли, авіаційні двигуни та моторизовані плуги..

Факт 3. Чотири колеса
У 1899 році в Рюссельсхаймі починається випуск “Патентованого автомобіля “Опель” системи Лутцмана”, що започаткувало всім відому автомобільну історію компанії Opel.

Історію компанії Opel дуже легко простежити за метаморфозами з її логотипом – спочатку це абревіатура імені власника на першому продукті компанії – швейній машині, потім це стилізований дирижабль – символ інновацій та технічного прогресу та, нарешті, легендарна блискавка, яка прикрашає всі моделі бренду з 1964 року..

 

Резюме

На сьогоднішній день випущено понад 70 мільйонів автомобілів Opel, заводи компанії розташовані в 10 країнах світу, а внесок компанії Opel у світове автомобілебудування та автобізнес важко переоцінити:

1924 – опубліковано перші у світі стандарти якості виробництва та продажу автомобілів, введено єдині ціни.

1931 – створення першого клієнтського сервісу в автобізнесі

1935 – запатентований роздільний тип виробництва двигуна – шасі – кузова

1953 – Opel Olympia Rekord – перший універсал у Європі.

1971 – перший у світі гоночний електромобіль Opel GT (188 км/год).

1981 – перше застосування екологосумісних/водоосновних фарб

1981 – перше застосування безазбестових фрикційних дисків зчеплення.

1985 – перше використання каталітичного нейтралізатора

1986 – перша розробка автомобіля зі зниженими показниками вихлопу (Opel Omega)

1995 – Opel першим включає в базову комплектацію автомобіля 2 фронтальні подушки безпеки.

1996 – Opel стає першим у світі виробником, що об’єднав переваги чотириклапанного циліндра із системою прямого упорскування та турбонаддувом у дизельних легкових автомобілях.