Mazda вирішила врятувати ДВЗ біопаливом із водоростей

Mazda вирішила врятувати ДВЗ біопаливом із водоростей

Японська компанія Mazda шукає способи зробити традиційні мотори не шкідливими для навколишнього середовища.

Уряди декількох країн, як Великої Британії, вже оголосили, що збираються за кілька десятиліть заборонити продаж нових автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) – як бензинових, так й дизельних.

Проте в Mazda вважають, що потенціал ДВЗ ще не вичерпаний й збираються продовжити їхнє життя за допомогою водоростей.

Марка заявила про надання підтримки кільком дослідницьким проектам, які розробляють нові види біопалива – й водорості, на думку дослідників, можуть стати непоганим джерелом енергії. Основна перевага такого палива – його нейтральність з точки зору забруднення атмосфери: при згорянні біопалива в атмосферу потрапляє тільки вуглекислий газ, вилучений звідти водоростями незадовго до цього.

З точки зору Mazda, це не єдине перевага. Водорості невибагливі, і тому їх можна вирощувати на землях, непридатних для інших видів сільського господарства. Крім того, вони невибагливі до якості води – на їхній полив не доведеться витрачати дорогоцінну прісну воду. Нарешті, паливо на основі водоростей не представляє небезпеки для навколишнього середовища в разі розливу.

Однак, на даний момент, лише ведуться роботи зі створення дешевих технологій переробки водоростей, які повинні зробити вигідною з комерційної точки зору. І саме тому в Mazda заявили про намір підтримати дослідження в цьому напрямку, які ведуться Університетом Хіросіми і Токійським технологічним інститутом.  Сама ж компанія вважає, що повністю відмовитися від ДВЗ не вийде як мінімум до 2030 року, але це не означає, що боротьба за скорочення обсягів шкідливих викидів не має сенсу.