Маленький зовні і просторий всередині: Citroën представив мікромобіль для кур’єрів

Маленький зовні і просторий всередині: Citroën представив мікромобіль для кур’єрів

Citroën My Ami Cargo поєднує в собі вантажні якості і функціональність компактного комерційного автомобіля, а також переваги електромобіля: нульовий рівень викидів CO2, вільний доступ до зон, швидку зарядку всього за три години від звичайної розетки, простоту управління і мінімальні витрати на експлуатацію.

«Вантажний» Citroën My Ami є модифікацією однойменної пасажирської моделі, представленої в лютому 2020 року. Однак новинка має фундаментальні відмінності всередині – пасажирське сидіння поступилося місцем модульному вантажному боксу корисним об’ємом 260 літрів (вантажопідйомність до 170 кг), який сформований з декількох окремих деталей-перегородок.

Вертикальна панель-перегородка відокремлює зону водія від вантажного відсіку. Вона розташована так, щоб забезпечити достатній простір для людини і гарантувати їй захист від вантажу. За словами авторів проекту дизайн був натхненний функцією, а конструкція слідувала за функціональністю. Наприклад, видавлена форма в перегородці забезпечує достатній запас місця для безперешкодного використання стоянкового гальма. А висота і форма панелі-перегородки підібрана так, щоб вона виявилася нижче лінії погляду і забезпечила круговий огляд.

Модульна поличка служить кришкою боксу і здатна витримати вагу до 40 кг, а її верхня частина пристосована для роботи в режимі «мобільного офісу». В полиці зроблений виріз під формат А4 для розміщення різних документів: бланків доставки, книги замовлень, електронного планшета. Поличка регулюється: вона може зміщатися ближче до водія для кращого доступу до вантажного відсіку при завантаженні / розвантаженні, або зміщатися до дверей, щоб водієві було легше дістатися до вмісту ящика прямо зі свого сидіння. Крім того, полицю можна зовсім зняти для перевезення високих предметів і вантажів.

Пласку дворівневу підлогу можна або підняти і зафіксувати вертикально (для максимального обсягу вантажного відсіку), або змістити в горизонтальне положення (в рівень з підлогою в задній частині електромобіля). Останнє положення дає можливість перевозити предмети довжиною до 1,2 метра. У той же час усередині багажного відсіку передбачені фіксатори для ременів, якими можна закріпити крихкі предмети під час перевезення.

Нарешті, ящик, що замикається, в задній частині салону був розроблений для зберігання дорогих і важливих особистих речей, які необхідно захистити від можливого злодійства: смартфони, документи, сонцезахисні окуляри і т.д. Ящик простий і зручний у використанні – верхня кришка відкривається одним натисканням кнопки.

Тягова літій-іонна батарея на 5,5 кВт/год повністю заряджається від побутової розетки з напругою 220 В за три години. Запас ходу моделі Citroën My Ami Cargo становить до 75 км, чого цілком достатньо для звичайних щоденних поїздок по місту або в найближчому передмісті. Електромотор потужністю 6 кВт дозволяє розганятися до максимальної швидкості 45 км / год.

Електромобіль Citroën My Ami Cargo значно перевершує в безпеці 2- або 3-колісні транспортні засоби. Для цього машина забезпечена сталевим трубчастим каркасом. Новинка дозволяє їздити навіть в погану погоду, зважаючи на наявність повністю закритого салону з вбудованою системою опалення. Крім того, висота кузова і положення водія знаходяться на тій же висоті, що і у інших транспортних засобів, що гарантує хороший огляд.

Покупці зможуть налаштовувати вигляд і функціональність Citroën My Ami Cargo на власний розсуд. На вибір запропонують різні аксесуари: шторки на вікна, килимки, відділення для зберігання речей, зажим-тримач для смартфона, адаптер для підключення смартфона. Передбачені також такі опції, як вертикальна сітка для утримання вантажу, щоб той не випадав при відкритих дверях.

У Франції Citroën My Ami Cargo коштує 7390 євро. Однак знижка для екологічно чистих машин дозволяє знизити ціну до 6490 євро. Запуск продажів новинки планується на червень, а перші поставки розпочнуться у вересні. Машину зможуть придбати як юридичні особи, так і приватні покупці. Причому новинку продаватимуть не тільки дилерські центри Citroën і сайт компанії, але також роздрібні магазини електроніки: Fnac і Darty.