Ford Explorer підняли на найвищу в світі, що окремо стоїть, вежу для скелелазіння

Ford Explorer підняли на найвищу в світі, що окремо стоїть, вежу для скелелазіння

Ford запросив норвезьких скелелазів здійснити сходження на 47-метровий скеледром. Найшвидшого спортсмена чекав приємний і корисний подарунок.

Вежу OVER відкрили в Ліллесанне, на півдні Норвегії, в червні 2021 року. Її пік заввишки 47 метрів настільки високий, що з вершини відкривається вид на півдорозі через протоку Скагеррак до сусідньої Данії. На верхньому майданчику конструкції встановили кросовер Ford Explorer PHEV. Цей гібридний автомобіль передадуть на два роки в безкоштовну оренду найшвидшому скелелазові.

Основна конструкція вежі побудована з дерева, при цьому з усіх чотирьох сторін передбачено 44 метра алюмінієвих поверхонь для лазіння. Детальне планування проекту, включно з перевіркою міцності і стійкості конструкції з урахуванням автомобіля на вершині, зайняло шість місяців. Маршрут сходження складений за участю чемпіона зі скелелазіння Мартіна Мобротена.

Чотирнадцять досвідчених скелелазів змагалися у відбірковому раунді на короткій дистанції. У фінальному випробуванні взяли участь шість чоловік. Переможцем став 21-річний Лео Кетіл Бе з Бергена, який завершив страхітливе сходження за 3 хвилини 33 секунди. Крім безкоштовної оренди автомобіля йому подарували надруковану на 3D-принтері копію кросовера в масштабі 1 до 100.

Ford Explorer PHEV залишиться на вершині скалодрома до 27 серпня. Відвідувачам вежі обіцяють подарувати фірмову футболку з автомобілем, навіть якщо вони піднімуться по сходах.